porady

demakijaż

DLACZEGO DEMAKIJAŻ JEST WAŻNY?

Dobry demakijaż jest ważnym etapem pielęgnacji skóry. Pominięcie go lub wykonanie nieprawidłowo sprawia, że dalsze czynności pielęgnacyjne nie w pełni przynoszą efekty.

JAK WYKONYWAĆ PRAWIDŁOWY DEMAKIJAŻ?

Pierwszym krokiem jest demakijaż oczu. Bawełniane płatki nasączone płynem do demakijażu oczu nakładamy na kilka sekund na powieki pozwalając aby płyn rozpuścił tusz i cienie, a następnie zmywamy obszar wokół oczu ruchem okrężnym, od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka i z powrotem, zbierając przy tym tusz i cienie.

CO ZYSKUJEMY ROBIĄC PRAWIDŁOWY DEMAKIJAŻ?

Oczyszczamy skórę, nie pozbawiając ją tzw. płaszcza hydro-lipidowego, dzięki czemu nie jest ona wysuszona i pozbawiona ochrony, bez której twarz jest uwrażliwiona, zaczerwieniona i skłonna do infekcji.

JAK WYKONAĆ DEMAKIJAŻ W PODRÓŻY, WYBIERAJĄC SIĘ NA BASEN I SIŁOWNIĘ?

W takich sytuacjach sięgajmy po wygodne i łatwe w użyciu kosmetyki, jakimi są nasączone płynem do demakijażu chusteczki. Wybierajmy takie, które są nasączone np. płynem micelarnym, gdyż w łatwy sposób zmyją makijaż z oczu i reszty twarzy. Nie podrażnią skóry i nie pozostawią na niej nieprzyjemnej tłustej warstwy.

porady

higiena intymna

DLACZEGO PRAWIDŁOWA HIGIENA INTYMNA JEST TAK WAŻNA?

Intymne strefy ciała wymagają szczególnej troski. Występująca w pochwie naturalna flora bakteryjna jak i równowaga między różnymi szczepami bakterii w niej występującymi, jest bardzo czuła na czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Naruszenie jej może w łatwy sposób doprowadzić do infekcji.

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY ŚRODEK DO HIGIENY INTYMNEJ?

Kluczową kwestią jest zapewnienie właściwego poziomu kwasowości, czyli poziomu pH. W normalnej mikroflorze pochwy zadanie to spełniają najliczniej występujące bakterie – pałeczki kwasu mlekowego, będące swoistym probiotykiem.

HIGIENA INTYMNA A CIĄŻA

Bardzo ważnym okresem w życiu wielu kobiet jest ciąża, ale jest to także okres wzmożonego wydzielania śluzu i zaburzenia mechanizmu obronnego.

HIGIENA INTYMNA W OKRESIE POŁOGU

Połóg, podobnie jak ciąża jest bardzo ważnym okresem jeśli chodzi o szczególną dbałość o czystość okolic intymnych. Dlaczego to tak ważne?

HIGIENA INTYMNA W OKRESIE PRZEKWITANIA

Menopauza nazywana też przekwitaniem pojawia się u kobiet zwykle w wieku 40-65 lat. W wyniku wygasania czynności hormonalnej jajników ustaje menstruacja, zmniejsza się produkcja estrogenów oraz progesteronu.

porady

pielęgnacja paznokci

JAK DBAĆ O PAZNOKCIE?

Piękne paznokcie to nie tylko staranna ich stylizacja. To przede wszystkim właściwa pielęgnacja, która rozpoczyna się codziennie od najprostszej czynności – umycia dłoni. Warto jednak pamiętać, że zarówno woda, jak i mydło wysuszają skórę dłoni oraz płytkę paznokcia. Dlatego też po umyciu rąk warto stosować krem nawilżający.

JAK WYKONAĆ PRAWIDŁOWY MANICURE?

Manicure to nie malowanie paznokci. Manicure to sztuka ich pielęgnacji, która sprawia, że dłonie stają się naszą wizytówką. Odpowiednio i regularnie wykonywany gwarantuje, że paznokcie będą piękne i zadbane.

Producentem marki Cleanic
jest Harper Hygienics

relacje inwestorskie
znajdują się na stronie
www.harperhygienics.pl

Polityka prywatności

zapisz się do newslettera
napisz do nas

podziel się na facebooku