Patyczki higieniczne? Niezawodne sposoby na ich wykorzystanie

Patyczki higieniczne? Niezawodne sposoby na ich wykorzystanie

Repertuar zastosowań patyczków higienicznych jest naprawdę bogaty. Niewiele z prawdy jest w stwierdzeniu, że patyczki higieniczne służą wyłącznie do czyszczenia uszu. Niektóre ze sposobów użycia są niekonwencjonalne, lecz nie można im odmówić miana sprytnego patentu.

Włosy, skóra, paznokcie

Brzmi jak slogan reklamowy z etykiety preparatu witaminowego? Bynajmniej. O wygląd tych trzech obszarów zadbamy dzięki patyczkom higienicznym. Nanoszenie preparatu witaminowego czy oliwki na zaniedbane skórki wokół paznokci przy pomocy bawełnianych pałeczek, to codzienność domowego spa i salonów kosmetycznych. Wykończenie stylizacji oka zgrabną „jaskółką” czy precyzyjne położenie cieni nietypowym aplikatorem, a nawet pokrycie ust ulubioną szminką, która właśnie się kończy, to również zadania stworzone dla patyczka higienicznego. Pozostaje jeszcze tylko pofarbowanie odrostów oraz henna brwi lub rzęs i… katalog możliwość jest wyczerpany.

Męskie sprawy

Wśród wielu nietypowych rozwiązań z użyciem patyczka, nie może zabraknąć miejsca dla zastosowania patyczka do czyszczenia kokpitu samochodu czy klawiatury, z mnóstwem trudno dostępnych miejsc. Te niewdzięczne obiekty odwzajemnią się pięknym wyglądem, a to tylko za sprawą użycia patyczków. Na fali entuzjazmu świetnym efektem prac nad elektroniką, warto zajrzeć do kuchni i łazienki, by i tym pomieszczeniom zafundować patyczkowe spa bez użycia chemii. Błysk w zakamarkach sprzętów kuchenno-łazienkowych czy doczyszczenie kontaktów są niczym w porównaniu z satysfakcją pozostałych domowników.

Laboratorium, apteczka domowa, a może atelier malarskie to miejsca, w których również możemy oddać patyczkom higienicznym rolę batuty w rękach użytkownika-dyrygenta.