Odkryj sekret właściwej pielęgnacji skóry

Odkryj sekret właściwej pielęgnacji skóry

Zacznij od bazy

Dokładne oczyszczenie skóry jest pierwszym etapem wszystkich zabiegów oczyszczających. Bez odpowiedniego przygotowania, efekt dalszych zabiegów pielęgnacyjnych zostanie zniweczony. Usunięcie resztek makijażu, peelingu, maseczki czy zmycie oznak zmęczenia płynem miecelarnym lub wodą termalną. To wszystko należy do zbioru czynności oczyszczających, dzięki którym naniesiony krem czy serum staną się skuteczniejszym orężem w walce o zadbaną i zdrową cerę.

Jedna chusteczka – wiele zadań

Nie bez znaczenia pozostaje wielozadaniowość produktu oczyszczającego. W tym miejscu warto wspomnieć o chusteczkach do demakijażu, łączących w sobie sprawczość najlepszego specyfiku z kompaktowością. Zawarte w ich recepturze łagodzące składniki oraz delikatna formuła pozwolą skórze nie tylko na oczyszczenie, ale także pielęgnację oraz regenerację.

Postaw na systematyczność

Lista specyfików do tego przeznaczonych jest wciąż otwarta, więc próba jej opisania byłaby karkołomnym zadaniem. Dermatolodzy zgodnie podkreślają, że równie ważne, co rodzaj zastosowanego kosmetyku jest regularność, z jaką wykonujemy owe zabiegi. Codzienne zawijasy malowane płatkami kosmetycznymi na twarzy, szyi i dekolcie uczynią z zabiegu oczyszczającego przyjemny rytuał, który może zwyczajnie uzależnić.