Higiena intymna? Naturalnie!

Higiena intymna? Naturalnie!

Higiena intymna to nadzwyczaj delikatna kwestia, do której należy podejść z rozwagą. Każda z nas jest inna, więc traktowanie wrażliwych okolic jednym, uniwersalnym środkiem byłoby zwyczajnie nierozsądne. Zgodnie z zasadą „Ile kobiet, tyle potrzeb”, należy sięgać po produkty różnorodne
i dopasowane do konkretnych preferencji.


Kwas mlekowy to podstawa


Kluczową kwestią w higienie intymnej jest zapewnienie właściwego poziomu kwasowości, czyli poziomu pH. W normalnej mikroflorze okolic intymnych zadanie to spełniają najliczniej występujące bakterie – pałeczki kwasu mlekowego, będące swoistym probiotykiem.


Bakterie te wykorzystując glikogen, występujący w komórkach nabłonka, fermentują, produkując kwas mlekowy. To właśnie dzięki niemu środowisko pochwy ma właściwy, kwasowy odczyn pH, w którym drobnoustroje chorobotwórcze nie mają możliwości przetrwania a tym bardziej namnażania się. Bezpieczny produkt do higieny intymnej, powinien zatem koniecznie zawierać kwas mlekowy.


Co w przypadku podrażnienia?

U pań z często występującymi podrażnieniami idealnie sprawdzą się produkty, które oprócz kwasu mlekowego zawierają ekstrakt z rumianku. Ceniony on  jest za swoje przeciwzapalne i antybakteryjne działanie. Wpływa na szybszą regeneracje mikrouszkodzeń błony śluzowej oraz łagodzi podrażnienia.

Higiena niezwykle osobista

Naprzeciw oczekiwaniom kobiet aktywnych, które potrzebują ekspresowego i skutecznego odświeżenia w ciągu dnia wychodzą chusteczki do higieny intymnej. To wygodne i dyskretne rozwiązanie, które zmieści się w każdej kobiecej torebce. Wybierając odpowiedni dla siebie wariant warto również zwrócić również uwagę czy chusteczka jest biodegradowalna i spłukiwalna  a co za tym idzie czy można ją bezpiecznie wrzucić do toalety.