Dbaj o siebie i środowisko, czyli krótka historia o zaletach delikatnych produktów oczyszczających

Dbaj o siebie i środowisko, czyli krótka historia o zaletach delikatnych produktów oczyszczających

Zabiegi kosmetyczne są wpisane w codzienny plan dnia każdej dbającej o siebie osoby. Otoczenie generujące sporą ilość smogu, coraz częstsze uczulenia i reakcje alergiczne na agresywne produkty kosmetyczne zmusiły użytkowników do selekcji produktów, które złagodzą efekt podrażnienia. Wszechobecna ilość chemii w środowisku może zostać ograniczona za sprawą delikatnych produktów oczyszczających, jakie oprócz subtelnej pielęgnacji, zadbają również o środowisko.


Łagodna natura produktów oczyszczających

Łagodna pielęgnacja jest niezwykle ważna w przypadku osób o wymagającej skórze. Uwrażliwienie skóry czy zwiększona podatność na alergie, spowodowana rosnącym zanieczyszczeniem środowiska, sprawiają, że delikatne składniki są kluczowe w codziennej pielęgnacji. W oczyszczaniu cery wrażliwej doskonale sprawdzi się łagodzący rumianek oraz kojące podrażnienia alantoina i aloes. Przemywanie podrażnionej skóry stanie się przyjemniejsze, jeśli użyjemy do tego miękkich płatków kosmetycznych wykonanych w stu procentach z bawełny.


Naturalne oblicze demakijażu

Skóra wrażliwa to jednocześnie skóra, jakiej należy się specjalne traktowanie, dlatego dobór produktów do demakijażu również nie powinien być przypadkowy. Sojusznikiem w walce o jej świeży i młody wygląd są chusteczki do demakijażu z innowacyjnym składnikiem Caresoft™, który ochroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz uwolni skórę twarzy od podrażnień.

Bądź dobry dla siebie i środowiska

Środowisko to my, a my to środowisko. Warto zatem zwracać uwagę, w co zapakowany jest dany produkt. Czy użyte przez producenta tworzywo nadaje się do recyklingu? Czy sam artykuł kosmetyczny, taki jak płatki lub chusteczki, jest biodegradowalny? Skoro mamy realny wpływ na stan środowiska, a przy okazji na samych siebie, dokonujmy mądrych wyborów. Również tych codziennych, które dotyczą zakupu produktów oczyszczających.